Zaspokajanie się poprzez ocieranie się o partnera a ryzyko ciąży

Witam. Chciałam zapytać czy istnieje jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciąże, w sytuacji, kiedy razem z partnerem (oczywiście w ubraniu) ocieramy się rytmicznie o swoje miejsca intymne, tak że ja mocno się podniecam(ale nie wiem czy to orgazm czy nie). On oczywiście do wytrysku nigdy nie doszedł. A jeśli by doszedł i wtedy byśmy się ocierali, to co? Zawsze czuję jego członka. Proszę o odpowiedź, czy taki sposób zaspokajania się jest bezpieczny zarówno dla zdrowia jak i konsekwencji zajścia w ciążę.

Dzień dobry!

Prawdopodobieństwo ciąży pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wytrysku spermy wewnątrz pochwy lub w jej okolicach, lub świeża sperma zostanie przeniesiona do pochwy (np. na dłoniach). Plemniki mogą znajdować się także w preejakulacie, więc również wtedy, kiedy członek w erekcji i w stanie silnego podniecenia znajduje się w pochwie lub u jej wejścia. Nie jest możliwe zapłodnienie przez ubrania, przez bieliznę itp, tym bardziej, gdy mężczyzna nie osiąga wytrysku (ale również wtedy, gdy go osiągnie). Orgazm kobiety nie ma większego znaczenia dla zapłodnienia. Polecam lekturę np. książek dot. edukacji seksualnej, rozpoczynania współżycia, pieszczot poprzedzających współżycie oraz zasad stosowania antykoncepcji.

Pozdrawiam!

Witam.
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży nie zachodzi. Dla wielu par ocieractwo jest jednym z etapów przygotowania do odbycia pełnego stosunku.
Pozdrawiam