Zastawka aortalna o wysyconych płatkach, ściany aorty z blaszkami miażdżycowymi

proszę o interpretacje wyników LK-4,7cm ,pm-k-1,0cm ,LP-3,6cm,EF-70%,Ao-2,1cm; Opuszka aorty-3.1cm;aorta wstępująca-3,1cm ;PK-2,1cm Jamy serca nie poszerzone.Mięsień bez cech przerostu.Kurczliwość dobra .Zastawka mitralna-przedni płatek pogrubiały,wydłużony.Mała fala zwrotna(+).Zastawka aortalna o wysyconych płatkach.Ściany aorty z blaszkami miażdżycowymi.Ruchomość zastawki dobra.Osierdzie wolne. 9

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego / kardiologa. Sam opis badania nie jest bardzo niepokojący, ale pełna interpretacja możliwa jest wyłącznie w oparciu o pozostałe dane kliniczne, w tym badanie lekarskie.