Zastawka mitralna niezmieniona z prawidłowymi przepływami

Nie rozumiem wyniku ECHA. Aorta 2.3/2.8, LP 3,1 LK skurcza 3,3 rozkurcz 5,2 TŚLK 1,1 PMK 1,1 PK 2,6 opis: Jamy serca prawidłowej wielkości. Ogniskowe zaburzenia kurczliwości w postaci akinezy koniuszka i segmentu koniuszkowego sciany przedniej, bocznej i przegrody międzykomorowej. EF 45%. Zastawka mitralna niezmieniona, z prawidłowymi przepływami. Zastawka aortalna prawidłowa, z prawidłowymi przepływami. Zastawka trójdzielna bez zmian. Osierdzie wolne

Aleksander Ropielewski

ECHO skazuje na miejscowe zaburzenia kurczliwości miokardium. Nie wiem jaka jest sytuacja kliniczna. Sugeruję kontakt z kardiologiem.