Zastawki bez istotnych zmian organicznych, śladowe, fizjologiczne fale zwrotne przez ujścia

Witam,proszę o interpretacje badania echo serca Ao 3.0 ACS 1.9 Ao wstęp 2.9 LA 3.0x3.5x3.6 cm 11cm2 RA 3.3x3.6 cm 11 cm2 LVD 5.0 LVS 3.0 IVS 0.9 LVPW 0.9 TP 2.0 AcT 130 ms RVS 1.6 RVD 2.6 DT 160 ms IVRT 40 ms E/A 1.1 Wielkość jam serca, grubość ścian , kurczliwość i relaksacja prawidłowe .Zastawki bez istotnych zmian organicznych -śladowe,fizjologiczne fale zwrotne przez ujścia.Osierdzie bez zmian. Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Jaki powód badania? Kto zlecał? Konieczna konsultacja lekarza kardiologa.