Zastosowanie antybiotyku podczas 7-dniowej przerwy

Podczas siedmiodniowej przerwy wzięłam 3 tabletki antybiotyku który osłabia działanie antykoncepcji. 2 dni przed wzięciem antybiotyku odbyłam stosunek wiec jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy ma to jakiś wpływ mimo tego że stało się to wszystko podczas przerwy kiedy i tak nie brałam tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno w czasie przyjmowania antybiotyku jak i 7 dni po jego odstawieniu powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie. W przeciwnym wypadku ryzyko ciąży jest zwiększone.