Zastosowanie Escapelle w godzinę po stosunku a ciąża

Witam. Otóż uprawiałem stosunek z moją partnerką i pękła nam gumka a ja prawdopodobnie doszedłem trochę w niej lecz nie wszystko gdyż wyszedłem i trochę zostało. Partnerka wzięła tabletkę Escapelle po godzinie od stosunku - były to dni płodne , 15 dni do okresu następnego. Czy nie zajdzie w ciąże ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na wystąpienie ciąży w tej sytuacji jest znikoma. Tabletka postkoitalna została przyjęta bardzo szybko co z pewnością minimalizuje ryzyko ciąży.