Zastosowanie Escapelle w środku cyklu

Witam. Wczoraj kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia (nie było wytrysku). Po ok. 12h zauważyłam, że mam płodny śluz. Chciałam skorzystać z metody Yuzpe'go i wzięłam trzy tabletki Sidretella 30. Po 12h miałam wziąć kolejne, ale nie zażyłam ich. Zamiast tego wzięłam Escapelle 36h po stosunku. Mam środek cyklu. Jakie jest ryzyko ciąży? Czy to, że wcześniej wzięłam te trzy tabletki działa na moją niekorzyść? Pozdrawiam, O.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma zatem powodów do niepokoju. To, że przyjęła Pani wcześniej 3 tabletki nie działa na Pani niekorzyść.