Zastosowanie kwasu AHA podczas oczyszczania skóry twarzy w 6. tygodniu ciąży

Dzien dobry, mam ogromny problem, bylam wczoraj u kosmetyczki, poniewaz burza hormonalna(6 tydzien ciazy) powoduje tradzik. Poinformowalam kosmetyczke o ciazy. Chodzilo o oczyszczenie skory twarzy. Gdy poczulam pieczenie na twarzy, zapytalam, czy zastosowano kwasy AHA, uzyskalam odpowiedz, ze tak, zastosowano kwas migdalowy. Jestem rozczarowana. Teraz zadreczam sie, nie moge spac, nie moge sobie wybaczyc, ze przez taki zabieg mogl zostac uszkodzony zarodek.Dziekuje z gory za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, kwasy AHA w stężeniu stosowanym w gabinetach kosmetycznych (5%) nie są wchłaniane, nie wnikają do organizmu i zwłaszcza jednorazowe zastosowanie kwasu migdałowego nie powinno mieć szkodliwego wpływu na przebieg ciąży.