Zastosowanie leku BCAA i Whey

Co sadzicie o spozywaniu bcaa i whey? Jestem odwiecznie odchudzajaca sie dziewczyna, ktora od roku walxzy z otyloscia przez sport, troche diety (mam problem z jej utrzymaniem). Cwicze prawie codziennie. Ok 2godz. (1.5h aeroby, reszta to cw. Silowe na wszystkie partie cialA) i dla zwiekszenia efektywnosci cw. Oraz wiekszego poweru zaczela brac bcaa i whey (od spr.Producenta). Zaczela pare dbi tenu. Warto po to siegac?

Witaj,
deficyt kaloryczny wywołany stosowaniem niskoenergetycznej diety, może prowadzić nie tylko do redukcji tkanki tłuszczowej, ale także sprzyjać ubytkowi masy mięśniowej, co z punktu widzenia odchudzania jest dalece niekorzystne. Zmniejszenie masy beztłuszczowej prowadzi do obniżenia przemiany materii i słabszego wydatkowania kalorii przez organizm. W konsekwencji kuracja odchudzająca traci na efektywności. Spożywanie aminokwasów BCAA hamuje wykorzystywanie białek mięśniowych w celach energetycznych, ochrania tkankę mięśniową zapobiega spowolnieniu metabolizmu. Jak się uważa, spożywanie BCAA może także wykazywać dodatkowe działanie promujące spalanie tkanki tłuszczowej.

Agata Jarnuszewska
dobrydietetyk.pl

BCAA i białko serwatkowe to suplementy dla osób intensywnie trenujących, zwłaszcza siłowo. Nie ma potrzeby spożywania tego typu produktów a nadmiar białka jest niekorzystny dla zdrowia.