Zastosowanie leku na katar dla dorosłych u 13-miesięcznego dziecka

Synek ma 13 mscy. Na noc przez pomylkę zamiast nasivinu na katar podalam mu otrivin 0,1% ( dla doroslych). Jakie mogą być skutki uboczne? Czy moze sie cos stac dziecku?

Michał Springer

Witam. Jednorazowe podanie złej dawki nie powinno nieść ze sobą poważniejszych konsekwencji. Do działań niepożądanych po Otrivinie zalicza się pieczenie, suchość w nosie i kichanie, oraz przyspieszenie akcji serca i nadmierną senność. Jeżeli coś Panią zaniepokoi, proponuję skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł dziecko zbadać. Działanie Otrivinu jest krótkotrwałe i działań niepożądanych można się spodziewać przede wszystkim w ciągu kilku godzin po użyciu. Pozdrawiam.