Zastosowanie Letroxu przy niedoczynności tarczycy

Witam. W sierpniu zrobilam badania na tarczyće wyszlo mi 5,00 więc stwierdzono niedoczynnośc i przepisano mi tabletki letrox 25-najmniejsza dawka. 2 dni temu powtórzylam badania i teraz tsh mam w normie 2,5 jednak Pani doktor kazała dalej brać te tabletki i znów za 3 miesiace powtorzyc badania. Czy musze brac nadal te tabletki jesli mam juz w normie? Czy moze jesli przy nastepnych badaniach jeszcze sie zmniejszy tsh to wtedy zakonczyc brac? Czy te tabletki szkodza w jakikolwiek sposob zdrowiu?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Niedoczynność tarczycy jest stanem przewlekłym, najpewniej na stałe będzie Pani musiała przyjmować terapię substytucyjną hormonów tarczycy. Nie, nie szkodzą, zastępują tyroksynę która w za małej ilości jest produkowana przez tarczycę.
z poważaniem
lek. Michał Kurek