Bactigras na owrzodzenie żylne goleni

Dzień dobry. Mam taki problem: choruję na przewlekłą niewydolność żylną. Ostatnio przez około dwa lata miałam owrzodzenie żylne goleni prawej. Po zastosowaniu opatrunku Bactigras rana się prawie zamknęła. Miejsce wokół rany jest sinoczarne a dalej czerwone. Czy to jest prawidłowa reakcja na ten opatrunek? Co można z tym dalej zrobić i czy odstawić Bactigras? Jeżeli jest coś nie tak, to może jest jakiś zamiennik, który mogłabym zastosować na moje rany? Bactigras miałam polecony przez znajomą i też przepisany przez lekarza, ale może u mnie po prostu lepsze byłoby coś innego, w sensie jakiś inny opatrunek? Proszę o pomoc, moja choroba jest bardzo uciążliwa, i potrzebuję pewnych i skutecznych środków, które pomogą mi z nią walczyć. Z góry dziękuję za każdą pomoc, pozdrawiam serdecznie specjalistów.

Powinna Pani zasiegnąc porady chirurga naczyniowego. Obawiam się, że zagojenie się rany jest tylko czasowe. Byłoby najlepiej wykonać zabieg, który spowoduje że zmiany na skórze nie będą w przyszłości sie powtarzały. Na przykład endoskopowe, podpowięziowe podwiązanie perforatorów.