Zastosowanie pasty polerskiej i żelu Elmex a możliwość uszkodzenia szkliwa zębów

Witam. W sklepie dentystycznym zakupilam paste polerska 3M ESPE medium i fine, w jednorazowych porcjach 2g.Pasty uzylam z pomocą szczoteczki elektrycznej, najpierw porcji pasty o RDA medium a pózniej fine.nastepnie zastosowalam fluoryzacje żelem elmex. Słyszałam, ze fluoryzacje najlepiej wykonywać na dobrze oczyszczonych zebach, stad jej uzycie.Czy mogło dojść do uszkodzenia szkliwa po jej użyciu?zeby sa gdzieniegdzie trochę szorstkie/matowe.mozliwosc konsultacji i zabieg skalingu mam za 5mies.

Sklepy dentystyczne sprzedają produkty do użytku profesjonalnego , przez lekarza bądź jak w tym przypadku higienistkę stomatologiczną. Lepiej więc nie eksperymentować w domu... Kamienia nazębnego pasta polerska nie usunie dokładnie , może więc " szorstkość" stąd wynika ? Ale bez zbadania trudno jednoznacznie orzec.

Bardzo ryzykowne postępowanie z Pani strony. Pierwszy raz słyszę o stosowaniu pasty ściernej (medium ma raczej właściwości ścierne niż polerskie) na szczoteczce elektrycznej w domu !!! Jak najbardziej mogła Pani uszkodzić powierzchnię szkliwa i uszkodzić dziąsła. Proszę jak najszybciej udać się do stomatologa w celu konsultacji.