Zastosowanie programu ćwiczeń i diety odchudzającej

Witam, mam 18 lat i niestety nadwagę. Chciałabym schudnąć około 20-25kg jak najszybciej można. Jednocześnie chcąc nie spowodować żadnych poważnych szkód dla organizmu (osłabienie itd.), gdyż jestem w klasie maturalnej. Znalazłam programy ćwiczeń na internecie, teraz pozostaje tylko kwestia wsparcia tego wszystkiego odpowiednim żywieniem. Byłabym wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam serdecznie :)

Witam,

poniżej zamieściłam ogólne zasady, których należy przestrzegać podczas stosowania racjonalnej diety, jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie się do specjalisty w celu ułożenia indywidualnego planu żywieniowego.

Zaleca się:
1. Spożywanie 5 posiłków dziennie (śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu, natomiast kolacja około 2-3 godziny przed snem).
2. Białko pochodzące z produktów mlecznych, (np. jogurt naturalny, ser twarogowy, mleko, kefir) mięsa (chude gatunki mięs np. drób) oraz jaj.
3. Tłuszcze, głownie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega- 3 oraz omega-6), których źródłem są oleje roślinne (spożywane na surowo np. jako dodatek do sałatek) oraz np. pestki dyni, nasiona słonecznika, migdały, orzechy.
4. Węglowodany pochodzące np. z pełnoziarnistego pieczywa, razowej mąki ( np. mąka orkiszowa), brązowego ryżu, pełnoziarnistych makaronów.
5. Spożywanie warzyw oraz owoców, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
6. Wypijanie wody około 1,5- 2 l/ dobę.
7. Aktywność fizyczną !

Polecam zajrzeć na bloga, na którym może Pani odszukać wskazówki żywieniowe oraz przepisy na wartościowe, smaczne potrawy, które będzie mogła Pani wykorzystać podczas przygotowywania posiłków.
http://fit-amina.blogspot.com

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska