Zastosowanie tabletek Asubtela

Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Asubtela. Zaproponował przyjęcie pierwszej tabletki przed okresem. Okres powinnam dostać 25 marca, a pierwszą tabletkę wzięłam 9 marca. Wiem, że tym sposobem przesunęłam sobie miesiączkę. Tutaj moje pytanie. To już czwarty dzień gdy biorę tabletki, kiedy zacznę być bezpieczna? Kiedy tabletki zaczną działać? Podkreślam, że nie wzięłam w pierwszy dzień okresu. Okres planowo miałam dostać 25 marca.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tabletki nie były rozpoczęte w I dniu krwawienia to proszę koniecznie udać się do ginekologa w celu określenia odpowiedniego postępowania oraz określenia odpowiedzi na Pani pytanie.