Zastosowanie tabletki antykoncepcyjnej z opóźnieniem

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne codziennie o tej samej porze max z 15 minutowym opóźnieniem, żadnej nigdy nie pominęłam. Byłam u lekarza który badał mi piersi i powiedział, że są zdrowe jak u każdej młodej kobiety bez zmian żadnych zmian. Było to dwa tygodnie od współżycia z moim chłopakiem kiedy nie zabezpieczyliśmy sie dodatkowo prezerwatywą jednakże nie skończył we mnie. Oglądał mnie również podczas normalnego badania i nie stwierdził żadnych zmian. Czy mimo wszystko mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Proszę pamiętać, że skuteczność tabletek wynosi 99,7%. Nie ma powodów do niepokoju.