Zastosowanie tabletki awaryjnej 22 godziny po stosunku

Witam, ostatnią miesiaczkę miałam 23 grudnia. 2 dni temu odbyłam stosunek seksualny niezabezpieczony. Dodam że był on po 2 wytryskach i do 3 nie doszło. Zdenerwowana udałam się po tabletkę po, zażyłam ją około 22h po stosunku. Czy jest duże prawdopodobieństwo że zaszłam w ciążę? Czy mogę zrobić test po zażyciu tej tabletki by się upewnić czy zadziałała poprawnie? Kiedy najszybciej mogę go zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Najszybciej może Pani wykonać test około tygodnia po stosunku. Raczej prawdopodobieństwo ciąży nie jest wysokie.