Zastrzał przy paznokciu u ręki

Zrobił mi się zastrzał przy paznokciu u ręki palec spuchł i jest cały i boli przy dotyku czy można zastosować czarną maść jest trochę rany otwartej przy palcu?

Radzę w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem, a nie leczyć samemu takiego stanu. W przypadku zastrzału często konieczne jest leczenie zabiegowe (np. nacięcie zmiany zapalnej i ewakuacja ropnej treści).