Zastrzyk Depo-Provera a możliwość ciąży

Witam we wrzesniu dostalam pierwszy zastrzyk depo provera, po 82 dniach kolejny, 5 dni pozniej kochalam sie z mezem bez dodatkowego zabezpieczenia a na nastepny dzien pojawil sie galaretowaty przezroczysty sluz i kolejnego dnia taki sam tylko ze z bolami jajnikow ktory utrzymuje sie do dzis. Czy to mogla byc owulacja mimo zachowanej antykoncepcji ? Czy moglam zajsc w ciaze ? Czy przy tej metodzie lepiej stosowac dodatkowe zabezpieczenia? Bardzo prosze o odpowidz poniewaz mam juz dwojke dzieci.

Witam. Oczywiscie rzadna metoda antykoncepcyjna nie daje stuprocentowej ochrony przed ciaza. Ryzyko w Pani przypadu jest jednak minimalne.