Zastrzyki heparyny a zakrzep w żylaku łydki

Problem z żylakami mam od czasu ciąży. Teraz mam 59 lat. Były dwie operacje żylaków. Ostatnio w żylaku łydki zrobił się zakrzep - wyczuwalna kulka nie znikająca po podniesieniu nogi do góry. Otrzymałam zastrzyki heparyny , również smarowałam heparyną. Znikło zaczerwienienie, lekarz powiedział, że kulka się wchłonie. Ale mija trzeci tydzień po zastrzykach, a kulka nadal jest. Czy mam się niepokoić?

Witam serdecznie. Zazwyczaj zmiany takie ulegają wchłonięciu, jednak możliwe jest iż nie zawsze. Czasami może dochodzić do miejscowego włóknienia i zmiana taka pozostaje. Nie jest ona zagrożeniem dla zdrowia. Warto jednak odczekać jeszcze chwilę gdyż proces wchłonięcia się może trwać dłużej niż miesiąc

Niestety, ale po tak długim okresie wykrzepiały żylak może już nie wchłonąć się. Taki wykrzepiały żylak może ulec zwłóknieniu i pozostać już na stałe w takiej formie. Jednak nie ma się czym przejmować, gdyż taka zmiana nie ma znaczenia klinicznego i w niczym nie zagraża. To tylko estetyczny problem.