Zastrzyki przeciwzakrzepowe przy złamanej nodze

witam, mam złamaną nogę, i noga jest w gipsie, lekarz przepisał tabletki i zastrzyki przeciw zakrzepowe, niestety ich nie wykupiłam. Po 3 tygodniach noga zaczęła puchnąc (okolica łydki) i odczuwalny był ból jak przy skurczu, wiec zaraz poleciałam do apteki i wykupilam te zastrzyki. Po 2 zastrzykach obrzęku już nie ma, ból już też się troszkę zmniejszył, Czy już będzie wszystko ok ? Jeśli będe nadal przyjmować zastrzyki? Prosze o pomoc, nie chcę jechać do szpitala... Sylwia lat 21

Przy złamaniu kończyny dolnej zaleca się stosowanie "zastrzyków" przeciwzakrzepowych. Jeżeli teraz noga uległa poprawie, nie boli, nie wystąpiła gorączka to powinno być wszystko dobrze. Gdyby miała Pani jakieś wątpliwości proponuję wizytę u lekarza rodzinnego lub prowadzącego ortopedy.
pozdrawiam

Leki przeciwzakrzepowe powinno się brać przez cały okres unieruchomienia kończyny dolnej-tym bardziej w gipsie czyli w Pani przypadku.Komplikacje nie brania zastrzyków mogą być opłakane.