Zatkane ucho i ból po wizycie u laryngologa

Witam udałam się w czwartek do laryngologa z problemem zatkanego lewego ucha, który powodował duży dyskomfort lecz nie powodował żadnego bólu. Laryngolog oczyścił mi uszy z woskowiny przy pomocy haczyka ( ból podczas czyszczenia był nie do zniesienia). Lewe ucho było odetkane ale po czyszczeniu odczuwałam ból zarówno zdrowego prawego ucha jak i zatkanego przed wizytą lewego. Po 3 dniach od wizyty mam zatkane teraz prawe ucho do tego doskwiera mi jego ból. Co mam dalej robić?

Udaj się ponownie do laryngologa. Często pod woskowiną tworzy się stan zapalny- wówczas jej usuniecie jest dość bolesne. może to prowadzić do zapalenie skóry przewodu słuchowego zewnętrznego i jej obrzeku co zatyka często całkowicie przewód słuchowy i prowadzi do niedosłuichu