Zatkane ucho po locie samolotem

Witam, bylam lekko przeziebiona, niestety musialam odbyc lot do Francji i zatkalo mi sie ucho,juz prawie 4 h, zazylam apap i nic, a tu musze zostac jeszcze najblizszych kilka dni w pracy, czy sa jakies sposoby na odetkanie uszy czy moze cos z apteki ?Czy ktos mi cos moze podpowiedziec? Dziekuje Ela

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli sytuacja nie wróci do normy w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty laryngologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ucho powinno się samoistnie odetkać w ciągu kilku najbliższych godzin. Póki co nie ma nie powodów do niepokoju. Gdyby się tak nie stało, konieczna będzie konsultacja laryngologiczna.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to stan pojawiający się dość często po locie samolotem a nawet w związku z przebywaniem w górach. Niemniej jednak zwykle ustepuje po kilku dniach.