Zatkane uszy i uczucie niepokoju po antybiotyku Azibiot

Witam, mam prośbę. Mianowicie przez ostatnie 3 dni brałam antybiotyk AZIBIOT. I generalnie pomijam to, że brzuch mnie bolał po nim itp. ale katar i kaszel mi przechodzi, tylko martwi mnie, że mam uszy zatkane, moje samopoczucie jest beznadziejne, słaba jestem, jakbym miała zaraz paść,czuję się jakby mi ktoś przywalił, szczególnie jak wyszłam na dwór, jakieś duszności mam i w ogóle jakiś taki wewnętrzny niepokój i nie wiem, czy to samo przejdzie?? Proszę o poradę.

Dzień dobry,

Proszę udać się na kontrolną wizytę do lekarza. Konieczne są badania kontrolne (morfologia, CRP, ew. AlAT, kreatynina), na podstawie których będzie można wydać odpowiednie zalecenia. Choroba mogła mieć podłoże wirusowe, a antybiotyk nie działa na wirusy, tylko na bakterie. Proszę udać się do lekarza, najlepiej do dobrego laryngologa, a w razie potrzeby (podpowie to Pani laryngolog) do specjalisty chorób wewnętrznych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz