Zatkanie ucha po czyszczeniu patyczkiem higienicznym u 28-latka

Witam mam 28 lat i następujący problem. Około miesiąca temu czyszcząc uszy patyczkiem higienicznym zatkalem sobie ucho. Na drugi dzien poczułem lekki ból w prawym uchu do tego doszło szumienie i pisk praktycznie przez 24h na dobę. Dziś udało mi sie odwiedzić laryngologa który stwierdził perforacje błony bębenkowej i zapisał mi krople o nazwie dicortineff. Czytajac opis (ulotke) wyczytałem że przy tego typu uszkodzeniach nie można stosować jakichkolwiek kropli. Prosze o odpowiedź czy mam stosować te krople czy szukać bardziej kompetentnej osoby (lekarza). Pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź.

Perforacje leczymy z reguły operacyjnie jeżeli są rozległe. Dicortineffu nie stosujemy przy perforacji błony bębenkowej ponieważ zawiera Neomycynę i Gramicydynę a więc antybiotyki uszkadzające słuch. Proszę poinformować o tym tego laryngologa skoro o zgrozo o tym nie wie! Proszę udać się do lekarza klinicysty, chirurga głowy i szyi. Lub przyjedź.