Zatkanie ucha po wymiotowaniu

Witam, wczoraj z powodu wypicia alkoholu, który źle na mnie wpływa wymiotowałem dość mocno. Następnie, przez cały następny dzień od rana mam zatkane lewe ucho. Słyszę na nie wyraźnie gorzej, zwłaszcza nie jestem w stanie usłyszeć wysokich dźwięków. Czy wymiotowanie mogło spowodować to zatkanie, jeśli tak to czy zgłosić się do lekarza czy czekać aż minie?

idź do lekarza, wykonaj badanie słuchu. Albo w trakcie wymiotów dostała się treść zołądkowa do ucha środkowego drogą trąbki słuchowej albo w trakcie wzrostu cisnienia krwi w obrębie głowy doszło do wylewu krwi w obrębie ślimaka/ucho wewnetrzne/.