Zatkanie żył wskutek miażdżycy

Witam.Jaki procent "drożności" żyły jest bezpieczny dla życia.Mam miażdżycę i zatkane żyły.Myślę że z tego występują szumy w uszach które w nocy nie dają spać.ZrobiłemTK żył szyjnych i okazało się że drożność wynosi 33%. Lekarz powiedział że to nie jest niebezpieczne dla życia i nie kwalifikuję się do zabiegu rozszerzenia. Proszę o odpowiedź: czy diagnoza lekarza jest prawidłowa. pozdrawiam wiktor

Aleksander Ropielewski

Tak jest prawidłowa, leczymy zwężenia tętnic powyżej 70%. Zwężenie rzędu 35% nie powinno dawać objawów.