Zatkany nos i krew z flegmą

Witam. Mama od dluzszego czasu ma zatkany nos mimo antybiotykow caly czas smarka potem doszlo poranne wypluwanie flegmy z krwia sa to czasem kluchy czasem krew zawsze z flegma. Byla u laryngologa podejrzenie nowotworu zatoki szczekowej dodam ze rok temu tomograf byl ok. Pluca sa ok czy mozliwe ze ta krew rano od refluksu? Czy mozliwe ze przez rok rak by mogl sie pojawic? gastroskopia dopiero w kwietniu,pulmonolog w marcu wyniki tk 9 marca. Prosze o uspokojenie mnie ze nie musi byc to najgorsze.

Sadząc z podanych danych przyczyna dolegliwości jest choroba zatok obocznych nosa. Nie można wykluczyć jednak choroby płuc (mimo prawidłowych badań). Najmniej prawdopodobną przyczyną jest reflux. Konieczne dalsze badania-TK zatoko obocznych nosa, TK klatki piersiowej, bronchofiberoskopia