Zatkany nos i obrzęk błony śluzowej

Witam Mam wiecznie zatkaną jedną dziurkę w nosie , miałem robiony zabieg RaVor lecz nie pomógł. Zostało zrobione zdjecie zatok tez nic nie pokazało . Często boli mnie gardło . Dodam ze rok temu miałem doczynienia z zle używanym xylorinem, lekarze mówią mi tylko ze mam obrzęk błony śluzowej .... alergii nie posiadam , bardzo proszę o pomoc :( Pozdrawiam serdecznie

prawdopodobnie uzależnię nie od xylorinu. nadal go używasz. ? jak masz zatkany nos stosuj wodę morską ale hipertoniczną. Trudno coś więcej powiedzieć nie widząc nosa.

uczucie spływania wydzieliny po gardle. ?