Zatkany nos i osłabienie w ciąży - czym się leczyć, żeby nie zaszkodzić dziecku?

Witam!
Jestem w 17 tyg. ciąży. Nie posiadam typowych objawów ciążowych poza naturalnymi chorobami zimowymi. Od 11 tyg. dokuczał mi zapchany nos i katar, dostałam B*** na zatoki, który niestety nie pomógł. Z katarem męczyłam się 1,5 miesiąca, aż dostałam antybiotyk A***. Po wybraniu tabletek nic nie pomogło, mam katar, zapchany nos i źle się z tym czuję, bo nie mogę spokojnie oddychać. Czuję się osłabiona, mam uderzenia ciepła i nie mogę spać.
Kilka dni temu miałam grypę, na drugi dzień nie miałam nawet temp. 36,3. Ogólnie nie mam sił, bo żaden lekarz nic mi nie daje, a ja już nie mogę, a mam drugą córeczkę, którą nie mogę się zająć. Mam bóle głowy i flegmę z gardła w kolorze żółtym. Nos mam suchy. Mam anemie, na która biorę tabletki. Do 16 tyg. brałam D***.
Proszę o pomoc. Czy leki nie zaszkodzą mojemu dziecku?
Pozdrawiam i dziękuję!

Witam serdecznie,
lek, który otrzymała pani od ginekologa jest często stosowany u kobiet w ciąży.
Natomiast jeżeli chodzi o zatkany nos, to proponuję wykonanie inhalacji. Proszę zaparzyć w garnku np. rumianek, szałwię a następnie oddychać oparami kilka minut. Taki zabieg należy powtarzać 4-5 razy dziennie. Jest to prosta metoda, która być może Pani pomoże, a na pewno nie zaszkodzi dziecku.
Gdyby jednak to nie pomogło, należy udać się do apteki i wykupić lek rozrzedzający śluz. Jest to lek ziołowy, bezpieczny w ciąży.
Pozdrawiam