Zatkany nos - od kilkunastu miesięcy

Witam, Od kilkunastu miesięcy mam zatkany nos. Stosuję preparat w aerozolu, pomaga na kilka lub kilkanaście godzin, po czym znów mam zatkany nos. Zwykle jest to jedna dziurka, ale utrudnia to oddychanie. Co powinienem zrobić?

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Przczyn przewlekłego nieżytu nosa jest bardzo wiele, dlatego też proponowałbym w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego w celu zbadania. Lekarz ten ewentualnie skieruje Pana do specjalisty laryngologa.

Paradoksalnie używanie preparatów na katar, obkurczających naczynia śluzówki jamy nosowej, może zwiększać występowanie nieżytu i jego przejście w nieżyt patologiczny przewlekły. Informacja o tym, żeby taki lek stosować nie dłużej niż zazwyczaj 7 dni jest na ulotce.

Proponuję zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w celu zbadania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.