Zatkany nos podczas leżenia przy skrzywionej przegrodzie nosowej

Witam. Panie Doktorze mam pytanie mam skrzywioną przegrode nosową,jednak mój nos nie zawsze jest zatkany,zatyka się zwykle kiedy leże ,czy mogą być tego również jakieś inne przyczyny? i drugie pytanie czy nos po septoplastyce zmieni swój kształt,w jakim stopniu i czy zdarza się ze na niekorzyść ?  Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Witam,

taki objaw potwierdza skrzywienie przegrody. Nos nie zmieni swojego kształtu. Jedynie początkowo może być opuchnięte jednak szybko powinno to ustąpić.

Pozdrawiam.