Zatkany nos u noworodka

Witam. Dzisiaj jest 3 doba odkąd urodziłam przez cc córkę. Jesteśmy w domu. Córeczka na jakby zapchany nosek ale nic z niego nue leci tylko słychać to kiedy jest aktywna i jak płacze. Jak jest spokojna oddycha normalnie. Zakraplam jej nosek solą fuzjologiczna. Czy cos jeszcze mogę zrobić by sie tego pozbyć i jej ulżyć ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany objaw może być wynikiem nie tylko obecności wydzieliny w przewodach nosowych ale także obrzęku błony śluzowej. Proszę zatem pamiętać, by nie używać fridy. Nosek dziecka proszę przepłukiwać tylko solą fizjologiczną. Jeśli objawy będą się utrzymywać, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.