Zatkany nos w 13. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 13tygodniu ciąży, od 6tyg meczy mnie zatkany nos, generalnie kataru nie mam.Lekarz ginekolog pozowolil mi na stosowanie xylogelu, jednak slyszlalam ze nie powinno go sie stosowac dlugoterminowo a tym bardziej podczas ciazy. nie wiem co robic martwie sie o moje malenstwo ale bez xylogelu nie potrafie funkcjonowac, moja bezsilnosc doprowadza mnie do lez. Bardzo prosze o pomoc co ewentulanie moge stosowac i czy cos grozi dziecku przez uzywanie tego xylogelu

Witaminy w ciąży

Oczywiście stosowanie tego leku ponad 3 dni jest niedozwolone. Dłuższe stosowanie powoduje coraz większy obrzęk nosa i uzależnienie od leku, którego stosuje się coraz więcej, żeby uzyskać drożność nosa chociaż na chwilę. Dochodzi do niszczenia śluzówki. Leki stosowanie w tym wskazaniu i dalsze postępowanie dobierze laryngolog po osobistym zbadaniu Pani. Leki są tylko na receptę.