Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatoka Douglasa wolna, silne skurcze brzucha podczas menstruacji

Proszę o zinterpretowanie mojego wyniku: CA-125: 70,70, badanie zrobione podczas drugiego dnia miesiączki. Trzon macicy w przodozgięciu o wym. 68/32.6 mm. Endometrium 11 mm. Prawy jajnik 28.4/18.2. Lewy jajnik 45.2/28.7 mm z cysta 33.9 mm. Zatoka Douglasa wolna. Silne skurcze brzucha podczas menstruacji. Jednorazowe plamienie(nieprzyjemna woń) w ciągu cyklu. Rok temu subliniczna infekcja HPV.Proszę o pomoc.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. U zdrowych kobiet stężenie antygenu CA 125 zwykle nie przekracza 35 U/ml i jest zależne od stanu hormonalnego. Niekiedy przyjmuje się, że dolny zakres normy to 65 U/ml - dzięki temu można wykluczyć spora część wyników fałszywie dodatnich. Podwyższony poziom CA 125 występuje u około 80 procent kobiet chorych na raka jajnika. Ważne jest ustalenie poziomu tego markera na początku leczenia - im jest on niższy, tym większe szanse na uzyskanie trwałego wyleczenia. W trakcie terapii CA-125 służy przede wszystkim do monitorowania jej skuteczności. Spadek poziomu antygenu CA-125 w trakcie kolejnych cykli chemioterapii sugeruje jej skuteczność. Utrzymywanie się CA-125 na stałym poziomie lub wzrost stężenia CA-125 może świadczyć o obecności pozostałości guza pierwotnego lub o pojawieniu się przerzutów.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy