Zator płucny i skręcenie kolana

Witam, leżę w szpitalu na zator płucny, wcześniej skręciłem kolano (pęknięta lakotka) , co zresztą było przyczyną zatoru. Wczoraj miałem badanie dopplera które wykazało skrzepy w żyłach łydki i teraz pytanie czy mogę ćwicZyć izometryczne napinanie mięśnia czworoglowego tej nogi, czy raczej powinienem ruszać się jak najmniej żeby nie prowokować oderwania się tych skrzepów? Brak rehabilitacji będzie powodował zanik mięśni, z drugiej strony ryzykuje coś znacznie gorszego..

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę. Ściśle przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego leczenie