Zator tętnicy płucnej a picie alkoholu

Witam, miałem zator tętnicy płucnej, w szpitalu dostawałem zastrzyki teraz 6 miesięcy biorę Warfarin. Dalej mam problemy z oddechem przy wysiłku. Jak żyć i co robić żeby się wyleczyć? Co z piciem alkocholu? Wspomnę że nigdy w życiu nie paliłem a alkocholu piłem tylko w święta.Dużo jeżdzę samochodem nawet po 10-15 godz. Co ze sportem? Jestem trenerem piłki nożnej, mam 41 lat. Wysportowany, ale na brzuszku oponka, problemy z polipami . Przepraszam że tak nie po kolei opisuję wszystkie informację.

Witam.
- Trzeba kontynuować Warfin i pilnować zakresów terapeutycznych (INR między 2 a 3), badania kontrolne zwykle co 2 - 4 tygodnie;
- alkohol jest bezwzględnie przeciwwskazany - zwiększa ryzyko powikłań krwotocznych w trakcie leczenia;
- sport można uprawiać z wyjątkiem sportów kontaktowych np. sztuki walki.