Zator w 37. tygodniu ciąży

W 37 tyg ciąży ( 3 tyg do porodu) , zrobil się zator i zmarla moja coreczka. Czy ktoś potrafi wytlumaczyc jak to możliwe , skoro ciaza była ksiazkowa , czy taki zator robi się z dnia na dzzien , tak nagle . Czy kilka dni przed tragedia można to było wykryc na usg ? Kolejne pytanie , po kilku tyg moje miesiączki wrocily do normy natomiast nie dostałam kolejnej miesiączki a nie jestem w ciąży bo robiłam test , proszę o odpowiedz .

- to w większości przypadek, którego podłoża nie można konkretnie wytłumaczyć
czy taki zator robi się z dnia na dzien , tak nagle?
- tak, to nagły stan, bez możliwości z reguły wcześniejszego wykrycia
Czy kilka dni przed tragedia można to było wykryc na usg ?
- nie