Zatorowość płucna a odpowiednie postępowanie

Witam, mam 22 lata i jestem po zatorowości płucnej. Stwierdzono także zakrzep w nodze. Do kardiologa mam wizytę za parę dni, jednak trochę się niepokoję co teraz mam robić ? Jakie są zalecenia po tej chorobie ? Czy mam leżeć, zacząć spacerować, czy wykonywać ćwiczenia na poprawę krążenia ? Czy wskazane jest trzymanie nóg powyżej linii serca ? Chciałabym uzyskać tego typu wskazówki i przeciwwskazania.

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo dużo zależy od tego jaka była przyczyna powstania zatorowości. Konieczne jest także poznanie wywiadu medycznego pacjenta i jego historii rodzinnej czy tego typu objawy występowały. Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa, lekarz po przeanalizowaniu wszystkich badań oraz poznaniu powyższych informacji określi najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.