Zatrucie a powiększona wątroba

Witam! Mój mąż po zatruciu zrobiono tomograf, który wykazał wątrobę powiększoną ap-200 mm o niejednorodnej gęstości w prawym płacie. Lewy płat zmiany guzowate. Żółć, pęcherzyk, trzustka nieposzerzone, bez ognisk zapalnych i złogów. Jakie lekarstwa można stosować? Czy to coś poważnego? Czy można z tego mieć gorączkę? Bardzo proszę o odpowiedź na mojego e-maila gabriela.1947@o2.pl i bardzo dziękuję za poradę

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej możliwe jest występowanie gorączki. Odnośnie leczenia zależne jest ono od rodzaju toksyny uszkadzającej wątrobę. Od rodzaju toksyny zależy również na ile poważne jest uszkodzenie watroby i czy zregeneruje się ona i będzie w stanie podjąć w pełni swoją funkcję.