Zatrucie jedynki a opuchlizna podniebienia

Witam, w piątek zatruto mi górną jedynkę bo okropnie bolała i okazało się, że konieczne jest leczenie kanałowe. Po tym spuchło mi podniebienie, powstał "burchel" pomiędzy jedynkami i zgłosiłam się we wtorek do dr. Pani dr oczyściła kanały i założyła opatrunek. Powiedziała, że "burchel" to od silnego znieczulenia powstało i posmarowała maścią. Dostałam też antybiotyk Clindamycin MIP 600. Dzisiaj zaczęł mi drętwieć wraz z podniebieniem. Jest czuły na dotyk. Co to oznacza?

Wygojenie uszkodzenia podniebienia, niezależnie od przyczyny powstania, wymaga czasu, a podane objawy wskazywałyby na postępującą poprawę. Trzeba nieco poczekać, płukać usta szałwią i ból po kilku dniach minie. Pozdrawiam