Zatrucie pokarmowe a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabl.anty ok 1,5 roku (jednofazowe). W 1 tyg zapomniałam 1tabl, wzięłam ją ok 12h po czasie,jednak miałam zatrucie i po 30min wymiotowałam. W ten dzień wieczorem wzięłam tabletkę przypisaną na ten dzień i do końca brałam wszystkie o tej samej godz. Po skończeniu krwawienie z odstawienia miałam dzień później niż zwykle i było ono praktycznie znikome i trwało jeden dzień. Dodam, że uprawiałam seks w2 i 3 tyg i nie używaliśmy prezerwatyw, ale partner nie doszedł we mnie.Czy to ciąża?

Lek. Krzysztof Szmyt

W tej sytuacji antykoncepcja była zmniejszona, proszę wykonać test ciążowy około dwa tygodnie po stosunku, a jeśli wyjdzie pozytywny skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam