Zatrucie pokarmowe a tabletki antykoncepcyjne u 25-latki

W sobotę wzięłam tabletkę antykoncepcyjną i zwymiotowałam po 5 godzinach. Spanikowałam i wzięłam następną. We wtorek, również w wyniku zatrucia zwymiotowałam po wzięciu tabletki po 3 godzinach. Wzięłam zapasową. W rezultacie skończę opakowanie dwa dni wcześniej niż powinnam. Wszystkie pozostałe tabletki brałam normalnie. Czy jestem zabezpieczona?

Witam,
Przyjmując dodatkową tabletkę postąpiła Pani słusznie. Takie dodatkowe tabletki najlepiej przyjmować z zapasowego blistra, gdyż wtedy zachowuje się 28-dniowy cykl. Można także dokończyć aktualne opakowanie (miesiączka wystąpi o 1 dzień wcześniej) i po 7-dniowej przerwie rozpocząć kolejne.
Więc jest Pani zabezpieczona, jeżeli przyjmowała Pani po wymiotach kolejne tabletki.
pozdrawiam