Zatrucie pokarmowe kropelkowe

witam mam chorobe zatrucie pokarmowe kropelkowe czy cos takiego biore ;metoclopramidium polpharma 10 mg 3 razy dziennie juz od srody dalej mam mdłosci biegunke i osłabienia straszne bóle zoładkowe takie straszne kucia jak tylko cos zjem co to moze byc?lekaz rozklada rece

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Metoclopramid, jako lek prokinetyczny może być przyczyną opisanych biegunek. Sugerowałabym rozważyć odstawienie leku. Jeśli opisane objawy utrzymują się pomimo leczenia, sugeruję ponowną ocenę lekarza prowadzącego. Być może konieczna jest także konsultacja specjalisty chorób zakaźnych.