Zatrzymanie krwawienia po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

WITAM mam wieka prośbę zeby ktorys z lekarzy odpowiedzial na moje pytanie.Mianowicie chodzi o to ze wspolzylam z partnerem bez prezerwatywy okolo 2-3 dni przed miesiaczka (gdzie moje cykle sa okolo 40dniowowe ) byl to sex przerywany .Dostalam plamoenie 3 dni po stosunku i zaczelam barac tabletki antylkocepcyjne ze wzglendu na wysoki testosteron i syndrom policystycznych jajnikow.I plamienie trwalo tylko 3 dni i sie zatrzymalo czy to moze byc powodem brania tabletek czy jest mozliwosc ciazy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec istniejącego (choć niewielkiego) prawdopodobieństwa ciąży sugeruję wykonać test ciążowy. Krótkie plamienie w czasie spodziewanej miesiączki może pozostawać bez związku zarówno z ew. ciążą, jak i stosowanym lekiem, może być spowodowane np. istniejącymi zaburzeniami hormonalnymi.