Kobieta

Witam, mam pytanie, od pół roku nie brałam tabletek antykoncepcyjnych i ostatnio postanowiłam zacząć je brać ponownie. Lekarz zapisał mi y******** , które zawsze mi bardzo służyły. Dostałam miesiączki i tego dnia wzięłam 1szą tabletkę, następnego dnia miesiączka jakby się zatrzymała i pozostało lekkie brązowawe plamienie przez 2 dni. Nie bardzo wiem co mam robić, czy brać tabletki dalej, czy iść do lekarza? Dodam, że od kilku dni czuje się jak balon, nie mogę wciągnąć brzucha i boli mnie jakbym się potwornie najadła. Niemożliwa jest również ciąża.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam.

Powinna Pani spokojnie kontynuować stosowanie tabletek z tego opakowania. Tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony, które mogą skracać długość trwania miesiączki.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach