Zatrzymanie miesiączki i bóle przy stosunku u 49-latki

Jestem po przekwitaniu,z powodu leków zatrzymała mi się miesiączka ,lekarz mówi że już nie będę miała. Seks mi teraz nie sprawia przyjemności,mam też bóle przy stosunku.Ginekologicznie jestem zdrowa.proszę o poradę co mogę zrobić czy są jakieś leki.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Niestety w przypadku braku bodźców hormonalnych, może dochodzić do suchości pochwy i bolesnych stosunków. Może powinna Pani zacząć stosować żele nawilżające przed stosunkiem.
Pozdrawiam