Zatrzymanie moczu u 52-latki

Mam pecherz neurogenny po urodynamice: dysynergia pecherz-zwier., overative Bladder Syndrom, SM. SM definitywnie wykluczone. Mam za soba samocewnikowanie, noszenie cewnika i zatrzymania moczu. 2 razy w kw. mam zapalenie d. mocz., czesto boli jedna nerka w niej Bosniak Kat.I 1,5 cm, erytrocty wylugowane, krwinkomocz 25. Do tego popekane pierscienie wlokniste od L2 do S1, artroza. Lekarz reum.upiera sie przy amytryptilinie. Przeciez jej nie powinno sie brac skoro sa zatrzymania moczu. Wiec po co?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Istotnie u pacjentów, u których doszło do zatrzymania moczu, należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu Amitryptyliny. Ostateczną decyzję podejmuje jednak lekarz. Proszę skonsultować się z lekarzem reumatologiem i poinformować o wszystkich Pani schorzeniach, przebytych operacjach, innych stosowanych przez Panią lekach, aby lekarz reumatolog w oparciu o pełną wiedzę o Pani stanie zdrowia mógł dobrać najbardziej optymalne leczenie.