Zatrzymanie odchudzania po rozpoczęciu ćwicze

Dzień dobry, mam 160cm wzrostu i od grudnia do kwietnia na diecie 1200kcal schudłam z 75kg do 61kg. W kwietniu włączyłam do diety ćwiczenia (rano skalpel, wieczorem siłownia na przemian z zumbą) i waga stanęła. Ćwiczę od miesiąca, pilnuję posiłków i nic. Zaczynam już tracić nadzieję.. Proszę o pomoc, chcę schudnąć jeszcze ok. 7-8kg. Pozdrawiam Karolina

Przy utracie 10-15% początkowej wagi takie zatrzymanie wagi jest jak najbardziej naturalne i normalne. Prosze się nie zrażać, za jakiś czas waga znowu zacznie spadać.

Bardziej niż ogólna masa ciała jest analiza składu masy ciała, pozna Pani z niej zawartość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Naturalne jest, że włączając ćwiczenia dochodzi do przebudowy ciała, tkanka tłuszczowa zamienia się na masę mięśniową, na wadze nie ma ubytku, różnicę widać po obwodach ciała.

Witam Panią,

Uważam że w wyniku ćwiczeń zaczęła się budować masa mięśniowa i stąd brak spadku wagi. Mięśnie ważą więcej niz tkanka tłuszczowa. Należałoby zrobić pomiary składu ciała aby to sprawdzić. Poza tym jest też możliwość że zaczęła gromadzić się w Pani organizmie woda. musi Pani zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk