Zatrzymanie odchudzania pomimo stosowania diety i ćwiczeń

Witam. Moja obecna waga to 63kg przy wzroście 163cm. Mam 18 lat. Od ok.5 miesięcy jestem na diecie(Zdrowe odżywianie, bez fastfoodów, alkoholu i nadmiernej ilości słodyczy). Mam problem z utratą wagi. W pierwszych dwóch miesiącach straciłam łącznie ok.6kg. Później aż do teraz moja waga stoi w miejscu. Cwiczę 3-6 razy w tygodniu, jem regularnie i piję dziennie min.1,5l wody. Więc w czym może byc problem? Ani waga się nie zmniejsza, ani cm nie ubywa...

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy:)
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może spożywać Pani zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk